• slider img 1
  • slider img 1

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej

Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Centrum Aktywnego Wsparcia

Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia powstała w 2009 roku na terenie miasta Brzeg. Swoja pracę opieramy na metodach pedagogiki ulicznej, socjoterapii, alternatywnej formie zagospodarowania wolnego czasu. Polegają one na realnym uczestnictwie...

Przejdź do strony →

Działania


W celach rozwoju Pracowni planuje się  organizace inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności,  poszerzenie oferty miejsca, oraz  jej doposażenie w sprzęt multimedialny i miejsca do wypoczynku. W Pracowni odbywać się będą także zajęcia tematyczne z zakresu rozwoju osobistego, animacji społecznej takie jak:

1. Warsztaty edukacyjno-społeczne dla podopiecznych  placówek opiekuńczo-wychowawczych. Są one  pierwszym, twardym przedsięwzięciem zapobiegającym wykluczeniu i marginalizacji społecznej podopiecznych opuszczających  Domy Dziecka.  Indywidualne wsparcie, oraz warsztaty ułatwią młodym beneficjentom wchodzenie w dorosłość na starcie, czyli wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebują.  Planuje się zaprosić podopiecznych z Brzegu, Skorogoszczy, Kędzierzyna Koźle.  
Warsztaty prowadzone będą przez różnych specjalistów. Przewiduje się udział do 4 grup beneficjentów po 6 osób. Prowadzone będą  warsztaty dla każdej  z grup obejmując taki zakres jak:
zarządzanie czasem, pieniędzmi, poszerzanie świadomości posiadanych zasobów osobistych jak i materialnych, motywacja, poczucie własnej wartości, stres, samodzielność, wolność wyboru, znaczenie współpracy grupowej i jej wartość.

2. Wydanie bajek terapeutycznych: „Kot Mruk i Mrukowinka”
Planuje się wydanie bajek  mających walor terapeutyczny, odpowiadających na pytania, problemy szczególnie dotykające dzieci, takie jak: miłość, szacunek, śmierć, odmienność,  uczucie, tęsknota. Zrealizowane zostaną ilustracje odpowiadające charakterowi bajek. Planuje się wydruk około 300 sztuk. Zostaną one wysłane do wszystkich Pracowni Orange w Polsce oraz placówek w mieście celem promocji i reklamy zarówno miasta, Pracowni oraz podmiotów zaangażowanych w funkcjonowanie miejsca.

3. Zajęcia społeczne z zakresu animacji, edukacji i kultury  realizowane dla wszystkich chętnych podmiotów. Naszymi gości dotychczas byli, podopieczni Mops, Domu Dziecka w Brzegu i Skorogoszczy, Seniorzy Dziennego Domu Pomocy, młodzież z klubu młodzieżowego, fundacji CAW itp. Dzięki takiej formie docieramy do wielu instytucji z którymi pragniemy nawiązać współpracę i zaoferować im ciekawe rozwijające przedsięwzięcia. Będziemy realizować min. warsztaty muzyczne, artystyczne, zabawy ruchowe, socjoterapeutyczne, animacyjne.

4. Doposażenie pracowni
Planuje się zakup sprzętu multimedialnego, doposażenie pracowni w asortyment przydatny i poszerzający ofertę na spędzanie wolnego czasu dla dzieci i mieszkańców miasta Brzeg.
Dodatkowo w Pracowni planowane jest utworzenia miejsca do wypoczynku.

O Nas

Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu, telewizor LCD, playstation 3 z zestawem gier, oraz drukarkę.  Pomieszczenie służyć może do przeprowadzania warsztatów, szkoleń, zebrań, jako platforma wykorzystywana wg potrzeb, oraz na rzecz społeczności lokalnej. Wyrażając wolę skorzystania z oferty Pracowni, umożliwiamy Państwu dostęp do sprzętu znajdującego się w pomieszczeniu, po uprzednim ustaleniu terminu, pomoc przy organizacji wydarzenia, oraz możliwość wsparcia działania, jeśli sami dysponować będziemy odpowiednimi środkami. Zapewniamy także niezbędną pomoc związana z obsługą komputerów, oraz sprzętu, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Pracownia może być również wykorzystywana jako miejsce spotkań cyklicznych, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów, oraz terminów.

Skontaktuj się z nami

Pracownia Orange
Podlegająca pod Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Prowadzona przez Fundację Centrum Aktywnego Wsparcia

 

49-300 Brzeg, ul. Piastowska 29a

tel (Pracownia): 511 288 715
tel (MOPS): 77 416 99 93

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Godziny otwarcia:

    Poniedziałek: 11:00-16:00
    Wtorek: 12:00-17:00
    Środa: 11:00-16:00
    Czwartek: 11:00-16:00
    Piątek: 12:00-17:00